Rozkołysany księżyc - układanka drewniana

79,00 zł
Brutto

Zabawka wspiera zręczność, wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie.

Ilość

  Darmowa wysyłka

przy zakupie powyżej 199 zł

  Szybka wysyłka

nawet do 24h

„W górze tyle gwiazd, w dole tyle miast, gwiazdy miastom dają znać, że księżyc chce już spać…” parafrazując znaną kołysankę proponujemy zabawkę dedykowaną dla najmłodszych. Przed snem rozkołysany księżyc chce złapać jak najwięcej gwiazdek. Potrafisz mu pomóc? Zadaniem dziecka jest ustawienie gwiazdek na rozkołysanym księżycu. By urozmaicić zadanie zestaw zawiera monetę, która wskazuje czy dziecko ma ułożyć małą, czy dużą gwiazdkę. Zabawka znajdzie uznanie u maluszków i przedszkolaków. Balansujący księżyc poprzez zabawę wspiera rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, chwytu pensetowatego oraz rozwija czucie proprioceptywne. Maluch musi delikatnie położyć gwiazdki na księżycu, by nie zburzyć całej konstrukcji.

Gwiazdki w dwóch rozmiarach pozwalają na rozwijanie pojęć duży-mały, większy-mniejszy. Zestaw wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Wszystkie elementy są wycięte z litego drewna bukowego i pokryte naturalnym olejem, by zabawka mogła posłużyć przez długie lata.

By dodatkowo pomóc dziecku w rozwijaniu motoryki małej i skupieniu uwagi na zadaniu proponujemy wspólną zabawę: Usiądź na podłodze z pudełkiem w dłoni, zamrucz melodię kołysanki „Mrugaj, mrugaj gwiazdko ma” i pokołysz się. Kiedy dziecko zaciekawione podejdzie, zaśpiewaj kawałek utworu zaciskając i otwierając dłonie imitując migotanie gwiazdki. Zaglądaj do pudełka i śpiewaj dalej wyciągając poszczególne elementy zapoznając malca z nazwani i określeniami elementów układanki (księżyc, mała gwiazdka, duża gwiazda). Zaciekawione dziecko chętnie będzie naśladować zachowania opiekuna i ustawiać gwiazdki na kołyszącym się księżycu. Dodatkowo obracamy monetą i sprawdzamy jaką wielkość (kolor) należy ustawić.

Czas realizacji tego produktu: do 5 dni roboczych.

Produkt polski. Zabawka opatrzona jest znakiem CE co gwarantuje zgodność z wymogami bezpieczeństwa oraz jakości obowiązującymi na terenie UE.

CE_icon.pngicon_4_ages.png

Opis

Wymiary
księzyc 18x9,5 cm, gwiazda duża 7 cm, gwiazdka mała 4 cm
Materiał
drewno bukowe
Wiek
2+

5 innych produktów w tej samej kategorii: