Fasola - naturalny panel mały

39,00 zł
Brutto

Panele (mała ścieżka sensoryczna) do stymulacji dotykowej zawiera naturalne wypełnienie.

Ilość

  Darmowa wysyłka

przy zakupie powyżej 199 zł

  Szybka wysyłka

nawet do 24h

Zestaw paneli w kształcie heksagonów do stymulacji dotykowej, każdy o przekątnej 12,5 cm. Wypełnienie stanowiące fakturę to materiały pochodzenia naturalnego. Wszystkie rodzaje wypełnienia dają różnorodną stymulację dotykową.

Zestawu można używać jako uzupełnienie do dużej ścieżki sensorycznej. Stanowi wtedy okazję m.in. do:

  • Różnicowania dotykowego oraz integracji bodźców dotykowych pochodzących z górnych i dolnych kończyn. Dziecko bierze do ręki tabliczkę dotykową i chodząc po ścieżce sensorycznej, jego zadaniem jest odnalezienie tego samego wypełnienia. Ćwiczenia w zależności od wieku i możliwości dziecka należy wykonywać zarówno z otwartymi, jak i zasłoniętymi oczami.
  • Ćwiczenia mięśni brzucha np. turlanie z tabliczkami z rękami wyprostowanymi nad głową.
  • Stymulacji dotykowej. Różnorodność wypełnienia pozwala na zapewnienie stymulacji zarówno dla dzieci podwrażliwych jak i nadwrażliwych.
  • Różnicowania dotykowego - określanie struktury tabliczki.

Więcej przykładowych zabaw znajdziesz w instrukcji dołączonej do zestawu. Każde z dzieci może znaleźć własny sposób na wykorzystanie panelu. Praktyka pokazuje, że wyobraźnia malców jest nieograniczona. Wystarczy dać im tylko pretekst do działania oraz otoczyć bezpiecznymi i atrakcyjnymi elementami.

Czym jest ścieżka sensoryczna?
Ścieżka sensoryczna to inaczej kolorowy, kreatywny i zabawny tor przeszkód. Wspiera rozwój poznawczy (w tym mowę!), umiejętności motoryczne, reakcje równoważne, buduje świadomość przestrzenną, koordynację oko-ręka-noga. Ten rodzaj zabawy pomaga dzieciom w rozwijaniu i poprawianiu koncentracji uwagi oraz stanowi świetny sposób na zajęcie nadaktywnego dziecka poszukującego doznań sensorycznych. Oprócz pomagania dzieciom w uświadomieniu i odkrywaniu własnych zmysłów, zabawa na ścieżce sensorycznej pobudza czucie głębokie, co pozwala wyciszyć się dziecku i skupić na zadaniu. Częste zabawy na ścieżce sensorycznej przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników w szkole. Doznania podczas chodzenia po ścieżce sensorycznej pozwalają budować nowe połączenia w mózgu odpowiedzialne za interptretację bodźców wzrokowych czy dotykowych, które umożliwiają dzieciom wykonywanie złożonych, wieloetapowych zadań.

Produkt polski. Ścieżka sensoryczna opatrzona jest znakiem CE co gwarantuje zgodność z wymogami bezpieczeństwa oraz jakości obowiązującymi na terenie UE.

CE_icon.png

mpanel_fasola_senso

Opis

Wymiary
przekątna jednego elementu 12,5 cm
Materiał
fasola
Wiek
3+