Kawa - naturalny panel duży

109,00 zł
Brutto

Dzięki chodzeniu po ścieżce dziecko ma możliwość m.in. wzmacniania mięśni stopy, rozwijania reakcji równoważnych.

Ilość

  Darmowa wysyłka

przy zakupie powyżej 199 zł

  Szybka wysyłka

nawet do 24h

Panele ścieżki sensorycznej w kształcie heksagonów zawierają naturalne wypełnienie. Chodzenie po ścieżce to znakomite ćwiczenia różnicowania dotykowego. Oprócz zmysłu dotyku ścieżka wpływa m.in. na sprawność motoryczną, planowanie ruchu, pamięć, czy percepcję wzrokową.

Wszystkie panele zabezpieczone są punktami antypoślizgowymi, co pozwala na bezpieczną zabawę, a nawet podskakiwanie.

Czym jest ścieżka sensoryczna?
Ścieżka sensoryczna to inaczej kolorowy, kreatywny i zabawny tor przeszkód. Wspiera rozwój poznawczy (w tym mowę!), umiejętności motoryczne, reakcje równoważne, buduje świadomość przestrzenną, koordynację oko-ręka-noga. Ten rodzaj zabawy pomaga dzieciom w rozwijaniu i poprawianiu koncentracji uwagi oraz stanowi świetny sposób na zajęcie nadaktywnego dziecka poszukującego doznań sensorycznych. Oprócz pomagania dzieciom w uświadomieniu i odkrywaniu własnych zmysłów, zabawa na ścieżce sensorycznej pobudza czucie głębokie, co pozwala wyciszyć się dziecku i skupić na zadaniu. Częste zabawy na ścieżce sensorycznej przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników w szkole. Doznania podczas chodzenia po ścieżce sensorycznej pozwalają budować nowe połączenia w mózgu odpowiedzialne za interptretację bodźców wzrokowych czy dotykowych, które umożliwiają dzieciom wykonywanie złożonych, wieloetapowych zadań.

Tor przeszkód jest idealny do domowych zabaw rodzica z dzieckiem jako wprowadzenie w świat bodźców. Również wspaniale sprawdzi się w pracy z dziećmi z nadwrażliwością oraz podwrażliwością układu czuciowego. Stosowany systematycznie pomoże rozwijać umiejętności motoryczne, koordynację oko-ręka-noga oraz świadomość przestrzenną.

Produkt polski. Ścieżka sensoryczna opatrzona jest znakiem CE co gwarantuje zgodność z wymogami bezpieczeństwa oraz jakości obowiązującymi na terenie UE.

CE_icon.png

panel_kawa_senso

Opis

Wymiary
przekątna jednego elementu 29 cm
Materiał
kawa
Wiek
3+